Forum Elektronika Samochodowa
Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - Wersja do druku

+- Forum Elektronika Samochodowa (http://elektronikasamochodowa.net)
+-- Dział: Sprzęt, mierniki, diagnoskopy, testery, oscyloskopy (/forum-46.html)
+--- Dział: Testery, interfejsy, diagnoskopy (/forum-48.html)
+--- Wątek: Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi (/thread-7698.html)

Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - kamillotop - 18-07-2012 12:01 PM

Witam,

planujemy zakupić do warsztatu stacje obsługi klimatyzacji. Urządzenie działało by głównie na potrzeby własne oraz skromnie zarobkowo (szacunkowo 40-50 nabić rocznie).
W związku z tym chciałbym zapytać Was.. jakie urządzenia posiadacie u siebie, dlaczego takie (funkcjonalnie i kosztowo), oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie?

dzięki z góry za wszelkie sugestie

pozdrawiam

RE: Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - sd compact4 - 18-07-2012 07:06 PM

Jeżeli mogę doradzić to weź pod uwagę valeo lub boscha.
kolo mój teraz kupił jakąś włoszczyznę i wytrzymała 10 autek Big Grin.

naj;lepiej żeby był to automat lecz zwróć uwagę na to czy ma też możliwość manualnego sterowania

RE: Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - carl - 18-07-2012 07:19 PM

polecam valeo, trzeci rok to mam i jeszcze nic się nie zdążyło popsuć.

RE: Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - artex.folwark - 18-07-2012 07:40 PM

Ja mam od paru lat BOSCHA ACS 500 i jest jak na razie bezawaryjny i w sezonie chlopaki nabijają
wszystko co sie da podłączyć bo jest prosty w obsłudze i multi uniwersalny ,dobicie na oko zajmuje
minutę,przed robota sprawdzamy czy nie ma propan butanu w instalacji.

RE: Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - krzysiek_mwek - 18-07-2012 08:12 PM

(18-07-2012 07:40 PM)artex.folwark napisał(a):  Ja mam od paru lat BOSCHA ACS 500 i jest jak na razie bezawaryjny i w sezonie chlopaki nabijają
wszystko co sie da podłączyć bo jest prosty w obsłudze i multi uniwersalny ,dobicie na oko zajmuje
minutę,przed robota sprawdzamy czy nie ma propan butanu w instalacji.

Jak sprawdzacie ten propan butan w instalacji?

RE: Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - carl - 18-07-2012 08:47 PM

po zapachu Smile

RE: Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - artex.folwark - 18-07-2012 09:22 PM

Jest do nabycia w INTER CARS czytnik zawartości gazu.ale cena taz wystrzałowa jak propan butan Wink

RE: Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - sd compact4 - 18-07-2012 10:01 PM

(18-07-2012 09:22 PM)artex.folwark napisał(a):  Jest do nabycia w INTER CARS czytnik zawartości gazu.ale cena taz wystrzałowa jak propan butan Wink
alternatywą jest taki domowy czujnik gazu

RE: Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - hukii - 18-07-2012 10:27 PM

posiadam texe juz 2 lata i pisuje sie rewelka osobowki autobusy kombajny ciagniki wszystko nabijam -w tym roku juz jakies 90 kg gazu zuzyłem.

RE: Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - 012 - 18-07-2012 10:29 PM

mam brainbee 9000 full automat, jedyna wada to chyba dotykowy wyswietlacz czasami potrafi wku.....ic,

RE: Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - dialect - 18-07-2012 10:36 PM

Polecam Beissbarth Mac 32 , naprawdę solidna firma , swego czasu kupiłem używkę ,pompa trochę była umęczona ,ale już 2 rok mija i chodzi Smile

RE: Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - jurek35 - 18-07-2012 10:47 PM

a ja mam już ze cztery lata Acs 500 i jak narazie jest zaj.....ty przeglady wykonuje w nim sam (koszt tylko filtry i olej) jedno co mi sie w nim zepsuło przez te lata to koło jezdne kiedyś mi odpadło , ale dzisiaj to on już nie dokupienia chyba , ze używka

RE: Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - Irek - 19-07-2012 07:39 PM

Mam Ecotechnics ECK 760.Włoski,nówka za 9 tyś.Automat z ręczną obsługą,drukarka,baza danych.Dopiero 2 miesiące ale na razie jest wszystko OK.

RE: Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - kompleks2 - 06-05-2013 12:01 PM

Żeby nie zakładać nowego tematu chciałbym zapytać co sądzicie o półautomatycznej stacji Viaken x520. Nie chcę kupować drogiego urządzenia bo nie jest to główny profil mojego warsztatu. Link http://viaken.pl/pl/polautomatyczna-stacja-obslugi-klimatyzacji-viaken-x520.html

RE: Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - JONYQ7 - 06-05-2013 12:28 PM

Powiem tak nie pracuje na tej stacji ale polecam WERTHER FR2002 naprawde fajna maszynka bezproblemowa,kup sobie uzywke taka roczna ja tak zrobiłem koszt 5tys.zł jakby co masz liczniki operacji w maszynie wiec bedziesz wiedziął w jakim stopniu jest wyekspalatowana ja mam juz 3 rok i zadnych problemow.Przed zakupem pomysl o serwisie i czesciach w razie czego bo to wazna sprawa,jak ci kleknie w sezonie i bedziesz czekał z 2 miechy jak ci czesc dosla to zaden zarobek tylko strata ;-)

RE: Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - elpacholo - 06-05-2013 05:19 PM

Kup pierwszą lepszą maszynkę używaną z wagą elektroniczną do 3000 PLN (półautomat) - teraz na klimie już nie zarobisz.

RE: Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - JONYQ7 - 06-05-2013 10:01 PM

elpacholo jestes w błedzie działam, w klimach miedzy innymi i roboty mam full wiec skad te stwierdzenie ze nie zarobisz ? ;-)

RE: Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - elpacholo - 06-05-2013 11:06 PM

Autor postu chce nabijać klimatyzacje to nie ma sensu inwestować w drogi sprzęt bo mu się nie zwróci. Aktualnie robota i zarobek jest na naprawach klimy. Przyznam fakt że tak jeszcze 3-4 lata temu to była gruba kasa na obsłudze. Teraz jak przyjedzie klient na tzw. "nabicie" to jest więcej niż pewne że dziurawa lub w inny sposób niesprawna. W mojej okolicy powiedzmy że jest około 30-40 różnych warsztatów z czego na chwilę obecną ok 70% posiada sprzęt do obsługi klimatyzacji. 5 lat temu ze 3 warsztaty miały w ofercie takie usługi a tylko 1 zajmował się kompleksowo naprawą.

RE: Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - lapek - 06-05-2013 11:21 PM

święte słowa dzis nabijałem 3 klimy i 3 chłodnice do wymiany okresowe serwisy to coraz większa żadkość

RE: Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - JONYQ7 - 07-05-2013 07:11 AM

Moze to zalezy od miejsca połozenia kazdy z nas w róznych rejonach mieszka ale widze ze ludzie szaleja jak nawet słonca niema z tymi klimami,podaje przykłady z ostanich dni ,kontrola czynnika w układzie,odgrzybianie,wymiana filtrów pyłkowych,dezynfekcja,wymiana skraplaczy,sprezarek,osuszaczy jest roboty naprawde full ze ciezko na biezaco sie wyrabiac.Jak byscie potrzebowali info jakies na temat klimatyzacji,czesci,zarabiania wezy,spawania rurek aluminiowych,naprawy sprezarek(oczywiscie niezatartych ;-) itd. to słuze pomoca ;-)

RE: Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - hukii - 08-05-2013 11:04 PM

(07-05-2013 07:11 AM)SEATVW napisał(a):  Moze to zalezy od miejsca połozenia kazdy z nas w róznych rejonach mieszka ale widze ze ludzie szaleja jak nawet słonca niema z tymi klimami,podaje przykłady z ostanich dni ,kontrola czynnika w układzie,odgrzybianie,wymiana filtrów pyłkowych,dezynfekcja,wymiana skraplaczy,sprezarek,osuszaczy jest roboty naprawde full ze ciezko na biezaco sie wyrabiac.Jak byscie potrzebowali info jakies na temat klimatyzacji,czesci,zarabiania wezy,spawania rurek aluminiowych,naprawy sprezarek(oczywiscie niezatartych ;-) itd. to słuze pomoca ;-)

daj numer tel do siebie bo gdzies mi wcieło cos musze cie podpytac - w klimach tez siedze i roboty full glownie naprawy bo malo kto serwisuje w moim rejonie tak jak my .

RE: Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - mariosad3 - 09-05-2013 02:17 AM

Witam, ja posiadam ECK 3000 N8 użytkuję już 3 lata i jestem zadowolony pełen automat dotychczas wymieniałem sprężarkę i końcówki węży

RE: Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - JONYQ7 - 09-05-2013 07:21 AM

Panowie zakupujac sprzet danej marki zastanówcie sie gdzie jest najblizszy serwis(naprawa,czesci itd.)uwierzcie mi ze moze to bardzo boleć bo kieszeni jak maszyna kleknie lub sie rozkalibruje w upalne dni jak bedziecie czekac na serwis a on przyjedzie za 2 lub 3 tyg.a klijentowi powiecie przykro mi nie jestem w stanie nic zrobic,znam takie 2 przykłady.;-)